اخذ نمایندگی

اخذ نمایندگی

۱۳۹۸/۰۲/۳۰

سئوالات متداول اخذ نمایندگی و فعالیت در سازمان فروش بیمه های زندگی شرکت بیمه پاسارگاد:

(برای مشاهده پاسخ لطفاً روی سئوال مربوطه کلیک کنید)


 

شما برای انجام هر کسب و کاری معمولاً به سرمایه، تجربه، تخصص، مدرک تحصیلی دانشگاهی، زمان آزاد و فضای کاری احتیاج دارید، اما برای اخذ نمایندگی فروش بیمه های زندگی شرکت بیمه پاسارگاد به هیچ کدام از موارد فوق نیاز ندارید. شما بدون هیچ سرمایه ای می توانید این حرفه را آغاز کنید و حتی اگر هیچ تجربه کاری مشابهی نداشته باشید بازهم نباید نگران باشد چراکه اعضای موفق و باتجربه سازمان فروش بیمه های زندگی شرکت بیمه پاسارگاد تمام اطلاعات و مهارت های لازم برای موفقیت در این حرفه را به رایگان در اختیار شما قرار می‌دهند. معمولاً تحصیلات دانشگاهی در عموم مشاغل امتیاز محسوب می شود، اما در این حرفه تنها کافیست که دیپلم داشته باشید. و حتی با زمان آزاد اندک نیز می‌توانید این کسب و کار را به صورت پاره وقت انجام دهید، فقط با هفته ای به صورت میانگین 20 ساعت فعالیت. و در انتها باید گفت برای اخذ نمایندگی حتی نیازی به راه اندازی دفتر کار نیز ندارید چراکه فضای کاری مناسب به شما اختصاص داده می شود.

 

افرادی که به داشتن کسب و کار مستقل علاقه ندارند. افرادی که فقط حقوق ثابت و کارمندی را می پسندند. افرادی که به دنبال پیشرفت مالی نیستند. افرادی که درآمد خود را وابسته به غیر می دانند و نه توانمندی های فردی خود!

 

در سایر مشاغل، صاحب کسب و کار هزینه های زیادی را صرف اجاره و یا خرید محل کار، خرید ملزومات اداری، تبلیغات، حقوق پرسنل، انبارداری، سرمایه خوابیده، سرمایه در گردش و… می کند و اگر بعد از مدتی به علت نداشتن تجربه و تخصص کافی درآمد قابل قبولی کسب نکند، فقط هزینه کرده و در نهایت ورشکست می شود! در صورتی که در این حرفه، شخص پس از ثبت نام و گذراندن دوره آموزشی رایگان و بدون آنکه هزینه ای پرداخت کند، کسب و کار خویش را آغاز می نماید. در این حرفه، به علت آنکه نماینده از تجارب و سوابق مفید نمایندگان موفق استفاده می کند، لازم نیست برای کسب تجربه در این صنعت هزینه کند و لذا مهمترین سرمایه که همان زمان است را از دست نمی دهد.

 

بر اساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن که در سال 1395 انجام شده است نزدیک به 80 میلیون نفر در در کشور عزیزمان ایران اسلامی زندگی می‌کنند که بر اساس آمار رسمی بیمه مرکزی تا انتهای سال 1396 تنها 16 میلیون نفر از آنان تحت پوشش بیمه زندگی قرار گرفته‌اند! به بیان ساده‌تر تنها 20 درصد از هموطنان عزیزمان بیمه زندگی دارند، یعنی از هر پنج‌نفر تنها یک‌نفر!

و با توجه به تأثیرات بسیار مهمی که افزایش ضریب نفوذ بیمه‌های زندگی بر کیفیت زندگی هموطنان عزیزمان می‌گذارد، در بند 2 از ماده 11 در "قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران (۱۴۰۰ـ ۱۳۹۶)" خطاب به بیمه مرکزی آمده است: "سهم بیمه‌های عمر (زندگی) از حق‌بیمه تولیدی بیمه‌های بازرگانی کشور حداقل تا پنجاه‌ درصد نسبت به سال پایه اجرای قانون برنامه افزایش یابد."

و سهم بیمه‌های زندگی از حق‌بیمه تولیدی بیمه‌های بازرگانی کشور در سال 1396 (سال پایه) معادل چارده ممیز هشت دهم درصد (14.8%) بوده است که باید تا سال 1400 به بیست و دو ممیز دو دهم درصد (22.2%) ارتقا پیدا کند. بنابراین حرفه فروش بیمه‌های زندگی یکی از معدود کسب‌وکارهایی می‌باشد که برای گسترش آن در کشور، قانون تصویب شده است و آنهم قانونی به این مهمی! در واقع قانون برنامه پنج‌ساله توسعه به مجموعه برنامه‌های میان مدتی گفته می‌شود که به صورت پنج‌ساله و توسط دولت وقت تنظیم می‌شود و به تصویب مجلس شورای اسلامی می‌رسد.

پس از تصویب قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه در سال 1395، در مهرماه سال 1396 آیین‌نامه شماره 96 بیمه مرکزی تحت عنوان "آیین‌نامه نمایندگی فروش بیمه‌های زندگی" جهت افزایش سهم بیمه‌های زندگی از حق‌بیمه تولیدی بیمه‌های بازرگانی کشور، به تصویب شورای عالی بیمه رسید و از ابتدای سال 1398 لازم‌الاجرا گردید. و در ماده 7 از این آیین نامه آمده است که: "موسسه بیمه مجاز است آموزش، هدایت و کنترل نمایندگان فروش موضوع این آیین‌نامه را به نماینده بیمه موضوع آیین‌نامه تنظیم امور نمایندگی بیمه (شماره 75) واگذار نماید"

بنابراین کاملاً واضح می‌باشد که شرکت خدمات بیمه‌ای فرزانگان آپادانا به عنوان اولین نماینده حقوقی شرکت بیمه پاسارگاد در سطح کشور کاملاً مجاز است که نسبت به جذب گسترده نماینده فروش بیمه‌های زندگی برای شرکت بیمه پاسارگاد در سراسر کشور اقدام نماید. و برای نیل به این هدف از هر روش قانونی و مشروعی که منجر به توفیق در این امر گردد استفاده نماید، روش‌هایی نظیر تبلیغات در جراید و فضای مجازی، و همچنین استفاده از دایره ارتباطات نمایندگان فروش بیمه‌های زندگی و... ، بنابراین نماینده فروش بیمه‌های زندگی می‌تواند با هماهنگی این شرکت، اشخاص حقیقی که متقاضی دریافت نمایندگی فروش بیمه‌های زندگی بیمه پاسارگاد هستند را به این شرکت معرفی نماید. و این شرکت بخشی از درآمد خود را در غالب استخر پاداش، بین تمامی نمایندگان فروش بیمه‌های زندگی تحت حمایت خود، بسته به میزان فعالیت تقسیم می‌نماید.

در پاسخ به آن دسته از متقاضیانی که می‌پرسند آیا شرکت بیمه پاسارگاد و یا شرکت خدمات بیمه‌ای فرزانگان آپادانا برای راه‌اندازی سازمان فروش بیمه‌های زندگی، نیاز به دریافت مجوز مستقلی بر اساس "آیین‌نامه اجرایی چگونگی صدور مجوز و نحوه نظارت بر فعالیت افراد صنفی در فضای مجازی و بازاریابی شبکه‌ای (موضوع مواد 2، 12 و تبصره ماده 87 قانون نظام صنفی)" که توسط اتاق اصناف ایران تهیه و به تصویب وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت رسیده است، دارد یا نه؟ باید گفت: آیین‌نامه فوق‌الذکر در وزارت صنعت، معدن و تجارت به تصویب رسیده است و همانطور که از نامش پیداست در مورد فعالیت افراد صنفی می‌باشد، حال آنکه بر اساس تبصره ماده 2 قانون نظام صنفی کشور: "صنوفی که قانون خاص دارند، از شمول این قانون مستثنی می‌باشند. قانون خاص قانونی است که بر اساس آن نحوه صدور مجوز فعالیت، تنظیم و تنسیق امور واحدهای ذیربط، نظارت، بازرسی و رسیدگی به تخلفات افراد و واحدهای تحت پوشش آن به صراحت در متن قانون مربوطه معین می‌شود." و از آنجاکه تمام معیارهای فوق در صنعت بیمه توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و بر اساس "قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه‌گری" مصوب سال 1350 انجام می‌پذیرد و بیمه مرکزی نیز وابسته به وزارت امور اقتصادی و دارایی می‌باشد، لذا بر اساس تبصره فوق فعالیت بیمه به‌صورت کلی از شمول قانون نظام صنفی مستثنی است، چراکه تمامی قوانین و مقررات این فعالیت توسط نهادهای بالادستی خودش تعیین می‌گردد که ارتباطی با وزارت صنعت، معدن و تجارت ندارند و این قوانین و مقررات صرفاً منحصر به این فعالیت می‌باشد. به همین دلیل است که به عنوان مثال نمایندگان بیمه پروانه کسب دریافت نمی‌کنند و یا صنف و اتحادیه ندارند!

بنابراین واضح است وقتی که فعالیت بیمه به صورت کلی از شمول قانونی نظام صنفی مستثنی می‌باشد پس قاعدتاً از دریافت مجوز بر اساس آیین‌نامه‌ای که طبق مواد 2، 12 و تبصره ماده 87 قانون نظام صنفی تنظیم گردیده است نیز مستثنی می‌باشد.


نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.